ירוק ירוק ושוב ירוק לניקוי רעלים!!!

בזמן ניקוי רעלים מומלץ להרבות בצריכה של עלים וירקות ירוקים ומשקאות ירוקים.

לפיגמנט הירוק, הכלורופיל, יתרונות רבים והשפעות חיוניות על הגוף.הכלורופיל אחראי על תהליך הפוטוסינטזה בצמחים שבאמצאותו הצמחים מפיקים אנרגיה, הוא עשיר בנוגדי חמצון ובמגנזיום (אכילת עלים מהווה את המקור למגנזיום אצל בעלי חיים), הוא נחשב כהמוגלובין של הצמחים ודומה בהרכבו להמוגלובין האנושי.

לכלורופיל מיוחסות תכונות בריאותיות רבות:

הוא מטהר את הדם; משפר את ספירת הדם (של תאי דם לבנים בעיקר) ולכן טוב לטיפול באנמיה; מעלה ומחזק את את מאגרי הברזל בגוף; יוצר סיביבה בסיסית בגוף (כלומר מוריד את רמות החומציות); מחזק את הכבד;מאזן את פעילות מערכת העיכול; ומנקה את המעיים.

משקאות ירוקים מומלצים:

עשב חיטה -  נוצר מהנבטה של זרעי חיטה עד לגובה של 10 – 15 ס"מ. את העשב סוחטים במסחטה מיוחדת כדי למצות את המיץ.

מיץ עשב החיטה מכיל כלורופיל בריכוז גבוה, אנזימים החשובים לניקוי הרעלים, בטא קרוטן בריכוז גבוה, ויטמינים ומינרלים רבים וכן נוגדי חמצון. הוא טוב ויעיל לטיפול בבעיות רבות – אנמיה, מפיג ריח רע, נותן אנרגיה לתאי הגוף, נחשב בעל סגולות לטיפול במחלות רבות וכמובן מסייע לחיזוק הכבד וטיהור הדם.

אפשר להנביט עשב חיטה בבית מגרעיני חיטה או לקנות עשב חיטה טרי לסחיטה, ניתן גם למצוא עשב חיטה סחוט טרי קפוא או אבקת עשב חיטה להכנת משקה.

עשב שעורה- נוצר מהנבטה של זרעי שעורה עד לגובה של 10 – 15 ס"מ. את העשב סוחטים במסחטה מיוחדת כדי למצות את המיץ.

עשב השעורה מכיל כלורופיל בריכוז גבוה כ 70%, מכיל אנזימים רבים, ויטמינים מקבוצת B (ויטמיני B 1,3,6), בטא קרוטן בריכוז גבוה, ועשיר במינרלים: אשלגן,ברזל,מגנזים,אבץ,זרחן,סלניום ומנגן וכן 18 חומצות אמינו חיוניות.עשב השעורה מסייע לאיזון רמות הסוכר בדם, משפר את פעילות העיכול במערכת העיכול, נותן אנרגיה ומחזק את הכבד ומסייע לו בסילוק הרעלים.

אפשר להנביט עשב שעורה בבית מגרעיני שעורה או לקנות עשב שעורה טרי לסחיטה, ניתן גם למצוא עשב שעורה סחוט טרי קפוא או אבקת עשב שעורה להכנת משקה.

שייק ירוק/smoothie–שייק ירוק מכיל מגוון סוגים של ירקות ירוקים כגון חסה, פטרוזיליה, עלי סלק, תרד, מנגולד, קייל , נבטים מסוגים שונים, וכן מלפפון, תפוח ירוק, אגס,אננס, פפאיה, זרעי פשתן, זרעי צ'יה, ואגוזים שונים (ההרכב לפי העדפה אישית).

השייק הירוק מכיל כלורופיל בריכוז גבוה, ויטמינים ומינרילים בהתאם להרכב שלו.מאחור אות השייק הירוק מכינים בבלנדר עם הירקות בשלמותם, הוא מכיל כמות גבוה של סיבים. יתרון נוסף, מאחר וניתן להוסיף לשייק גם אגוזים וזרעים, המכילים שומנים וחלבון, הוא יכול להוות תחליף מאוזן לארוחה.

ספירולינה –הספירולינה נקראת גםאצה כחולה- ירוקה בגללהצבע העז שלה, אצה חד תאית הגדלה באגמי מים מתוקים, היא נקראת כך בגלל צורתה שדומה לספירלה. הספירולינה היא מזון מלא ולא מעובד.היא נחשבה למזון מרפא בתרבות האצטקית בדרום אמריקה.

הספירולינה מכילה כ 60% חלבון צמחי מלא ובתוכו כל חומצות האמינו החיוניות לאדם. היא מהווה מקור עשיר לויטמינם רבים ביניהם כל ויטמיני A,B,C,K, והמינרלים זרחן, אשלגן,נתרן,מגנזיום,סידן, ברזל, מנגן,אבץ,בורון, נחושת,כרום,וסלניום אשר מגיעים בצורה זמינה וקלה לספיגה בגוף.

הספירולינה עשירה מאוד בנוגדי חמצון וסיבים תזונתיים ולכן מתאימה מאוד לניקוי הגוף מרעלים וגם לדיאטה היות והיא משביעה מאוד, הספירולינה משפרת את יכולת הספיגה של מערכת העיכול. מנה יומית מספקת כמחצית כמות הנוטריינטים הדרושים לאדם ביום. היא מחזקת את מערכת החיסון היא בעלת פעילות אנטידלקתית, מסייעת לניקוי הגוף מרעלים ומתכות כבדות ומהווה מקור טוב וזמין לאנרגיה.

ניתן להשיג בכמוסות, אבקה, שבבים, ולאחרונה גם ניתן להשיג ספירולינה טרייה שמגיעה קפואה. את הספירולינה ניתן להוסיף לשייקים לערבב עם יוגורט, ולהכין משקאות.

כלורלה -

הכלורלה כשמה כן היא מכילה את כמות הכלורופיל הגבוהה ביותר שאצה או צמח מכילים. הכלורלה היא אצת מים מתוקים, לאצה רכיבים תזונתיים רבים, ריכוז החלבון באצה גבוה מאוד– כ-60%, והיא מכילה     19 חומצות אמינו ביניהם את כל חומצות האמינו החיוניות. זמינות החלבון באצה גבוה יותר מזמינות החלבון בבשר ובמוצרי חלבון מן החי, והיא מכילה חומצות שומן חיונות ביניהן אומגה  3.

לאצה ריכוז גבוה של ויטמינים, ביניהם כל סוגי ויטמין B, חומצה פולית,ויטמיןA, וכן ריכוז גבוה של מינרלים:סידן, מגנזיום,אשלגן, נחושת, אבץ,מנגן וברזל בריכוז גבוה במיוחד.

הכלורלה עשירה בסיבים תזונתיים המסייעים לתפקוד תקין של מערכת העיכול ובהתרבות של חיידקים פרו- ביוטיים במעיים. היא בסיסית ולכן מסייעת לאיזון החומציות במערכת העיכול וכך מתאזנת רמת החומציות של הגוף. היא עשירה בנוגדי חמצון רבים.

הכלורלה מתאימה לטיפול באנמיה,חיזוק מערכת החיסון, הענקת חיוניות ואנרגיה, החלמה מהירה ממחלות ופציעות, סילוק רעלים מהגוף ומניעת הצטברותם מחדש.

הכלורלה מתאימה מאוד גם להשלמת תזונה של ילדים.

אין לשלב עם תרופות מדללות דם כגון קומדין, (האצה מכילה יוד בריכוז נמוך).

את כל המשקאות והשייקים מומלץ לקחת על קיבה ריקה כדי לשפר את הספיגה ולהימנע מלאכול כחצי שעה.

  • אורגני למה ומדוע?

    מזון אורגני הוא מזון הגדל בצורה טבעית ללא שימוש בחומרי הדברה כימיים, דשנים כימיים, תרופות, הורמונים, חומרים משמרים, צבעי מאכל וללא הנדסה גנטית. למאמר המלא...

  • מזונות על - super food

    קבוצה של מזונות המצויים בטבע המכילים מספר רב של מרכיבי תזונה ייחודיים וחשובים אשר הוספתם לתזונה  היומית עשויה להביא תועלת רבה, הם נקראים כך משום שסגולותיהם הם מעבר לתזונה בסיסית והם משפרים את בריאותינו באופן ניכר. למאמר המלא...