מזונות על - סופר פוד

סופר פוד

קבוצה של מזונות המצויים בטבע המכילים מספר רב של מרכיבי תזונה ייחודיים וחשובים אשר הוספתם לתזונה  היומית עשויה להביא תועלת רבה, הם נקראים כך משום שסגולותיהם הם מעבר לתזונה בסיסית והם משפרים את בריאותינו באופן ניכר.

מזונות העל מספקים לנו מקור אמין ומלא למינרלים, חלבונים, ויטמינים, אינזימים, חומרים נוגדי חמצון וחומרים חיוניים אחרים אשר אינינו מקבלים בתזונה היום-יומית שלנו ובצורה שבה הגוף יכול לספוג ולעכל בצורה מקסימלית.

 ביכולתם של מזונות אלו גם לעודד את רמת האנרגיה והחיוניות בגופנו ולסייעה במניעת מחלות ופתולוגיות שונות כגון: לחץ דם, כולסטרול, איזון רמות סוכר, חיזוק המערכת החיסונית ואפילו מניעת סרטן.

רכיבים המצויים במזונות העל:

נוגדי חמצון – אנטי אוקסידנטים

נוגדי החמצון הם תאים שיש להם אלקטרונים עודפים שבעזרתם הם מסייעים לנטרל את הרדיקאלים החופשיים והשפעתם המזיקה לגוף, האנטיאוקסידנטים מנטרלים את הפעילות של הרדיקאלים החופשיים ע"י כך שהם נותנים להם את האלקטרון העודף שלהם וכך בעצם הם מתחמצנים בעצמם תכונתם החשובה של נוגדי החמצון היא שבמצבם המחומצן הם יציבים יחסית ובכך הם לא גורמים נזק,את נוגדי החמצון למדו להכיר מהצמחים שהיו חייבים להגן על עצמם מרעלים, מקרינת השמש וממזיקים.

קרטנואידים – רכיבים מסיסי שומן הם קבוצת פיגמנטים המצויים בצמחים שצבעם נע בין אדום, כתום וצהוב ככל שצבעם חזק ועז יותר – כך ריכוזם בפרי או בירק גבוה יותר.

מצויים ב:  עגבניות, בטטות, תרד, גזר, דלעת, פפאיה,כרוב, מנגו, ברוקולי, שן הארי, עגבניות, אבטיח, מנגו, שסק, פלפל כתום, גרגיר נחלים, פרחי קלנדולה ועוד. הקרטנואידים חשובים לבריאות העיינים, העור, מערכת העיכול ומערכת החיסון ולמניעת סרטן.

פלבנואידים/ פוליפנולים – כבוצת תרכובות שמסונתזות ע"י הצמחים ומצויים בפירות ובירקות, הפלבנואידים מסיסים במים וחלקם הם פגמנטים בצבע צהוב, אדום עד כחול כהה.

ישנם כ 4000 סוגם של פלבנואידים ויכולותיהם: שמירה על כלי הדם, משמשים כנוגדי חמצון, נוגדי דלקת, פעילות אנטי וויראלית, אנטיביוטית ואנטי בקטריאלית.

הם מצויים ב: פירות הדר (בעיקר אשכולית), תה ירוק, אוכמניות, בצל, כרוב, פטל, תות שדה, תרד,בתפוחי עץ ובקטניות.

כלורופיל – הפיגמנט הירוק המצוי ברוב הצמחים ובאצות הוא האחראי העיקרי על תהליך הפוטוסינטזה, הכלורופיל נחשב כהמוגלובין של הצמחים, לכלורופיל סגולות ויכולות רבות כגון: טיהור הדם, משפר את ספירת הדם (של תאי דם לבנים בעיקר), טוב לטיפול באנמיה מעלה ומחזק את מאגרי הברזל בגוף, יוצר סביבה בסיסית בגוף, מזרז ריפוי פצעים ועוד

מזונות הנחשבים כמזונות על:

מוצרי כוורת, קקאו,  זרעי צי'ה ,גוג' ברי,  עלים ירוקים, אצותספירולינה, כלורלה, המפ,אבקת מאקה, מורינגה,רימון, פירות יער אדומים, אסאי, אלוורה.

                      

 

 

 

  • אורגני למה ומדוע?

    מזון אורגני הוא מזון הגדל בצורה טבעית ללא שימוש בחומרי הדברה כימיים, דשנים כימיים, תרופות, הורמונים, חומרים משמרים, צבעי מאכל וללא הנדסה גנטית. למאמר המלא...

  • מזונות על - super food

    קבוצה של מזונות המצויים בטבע המכילים מספר רב של מרכיבי תזונה ייחודיים וחשובים אשר הוספתם לתזונה  היומית עשויה להביא תועלת רבה, הם נקראים כך משום שסגולותיהם הם מעבר לתזונה בסיסית והם משפרים את בריאותינו באופן ניכר. למאמר המלא...